Wideorozmowa z doradcą
Konfiguruj swoją Toyotę
Umów się na przegląd - jesteśmy otwarci

Corolla piąty miesiąc z rzędu liderem rynku motoryzacyjnego w Polsce

Największą popularnością cieszy się Corolla TS Kombi

03-10-2019

We wrześniu br. Toyota Corolla po raz kolejny została najpopularniejszym samochodem w Polsce. Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), że kompaktowy model Toyoty piąty miesiąc z rzędu miał najwięcej rejestracji.

Corolla najchętniej kupowanym autem

PZPM podał, że we wrześniu 2019 roku w Polsce zarejestrowano 1745 egz. Toyoty Corolli (o 320 więcej od modelu zajmującego drugą pozycję). W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku Corolla uzyskała wynik 13 503 zarejestrowanych aut, co dało jej drugie miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden model Toyoty – Yaris. We wrześniu zarejestrowano 876 egz. tego modelu (7. miejsce), a od początku roku – 9790 egz. (również 7. miejsce).

Dominacja hybryd

Toyota Corolla jest obecnie dostępna na rynku z nadwoziem sedan, hatchback i TS Kombi. Największą popularnością cieszy się odmiana TS Kombi, wybierana przez 41% klientów.

Kierowcy chętnie sięgają również po wersje hybrydowe, które odpowiadają już za 70% sprzedaży nowego modelu. Corolla jest jedynym kompaktem na polskim rynku dostępnym z dwoma napędami hybrydowymi do wyboru. Pierwszy z nich to układ z silnikiem 1.8 o mocy 122 KM, zaś drugi to nowy napęd z silnikiem 2.0 o mocy 184 KM.

Toyota Corolla piąty miesiąc z rzędu liderem rynku
Najpopularniejsze auto świata

Corolla jest obecnie nie tylko aktualnym liderem globalnego rynku samochodów, lecz i najpopularniejszym samochodem w historii motoryzacji. Od 1966 roku sprzedano prawie 47 mln egz. tego auta.

W kwietniu 2019 r. w polskich salonach zadebiutowała 12. generacja Corolli. Nowy kompakt Toyoty powstał na nowej platformie TNGA i otrzymał opracowane w technologii TNGA napędy hybrydowe czwartej generacji. Auto ma bardzo sztywne nadwozie, nisko położony środek ciężkości i zawieszenie wielowahaczowe z tyłu, co zapewnia mu świetne właściwości jezdne.

Nowa Toyota Corolla zapewnia większe bezpieczeństwo dzięki dostępnym w standardzie zaawansowanym systemom Toyota Safety Sense, takim jak m.in. układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, asystent utrzymania pasa ruchu (LTA), automatyczne światła drogowe (AHB) oraz układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA). W podstawowym wyposażeniu Corolli znalazł się także system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall).

Dowiedz się więcej

Toyota liderem rynku aut osobowych w maju 2021 Toyota liderem rynku aut osobowych w maju 2021 Rośnie sprzedaż hybryd Nowa flota SunRoof Technologies Nowa flota SunRoof Technologies Firma stawia na Corolle Hybrid Toyota z kolejnym rekordem sprzedaży w Polsce Toyota z kolejnym rekordem sprzedaży w Polsce Sprawdź najpopularniejsze modele Toyota Connected Car Toyota Connected Car Poznaj usługi łączności mobilnej Toyota Corolla liderem sprzedaży w Polsce Toyota Corolla liderem sprzedaży w Polsce Dowiedz się więcej System powiadamiania ratunkowego eCall System powiadamiania ratunkowego eCall Sprawdź, jak działa Nowe modele RAV4 i Corolla Nowe modele RAV4 i Corolla 5 gwiazdek w testach Euro NCAP 2019 Poznaj hybrydową rodzinę Corolli Poznaj hybrydową rodzinę Corolli 1.2 Turbo 116 KM 1.2 Turbo 116 KM Poznaj nową jednostkę z turbosprężarką Samochody hybrydowe Samochody hybrydowe Samochody miejskie Samochody miejskie Dni Otwarte w salonach Toyoty Dni Otwarte w salonach Toyoty Sprawdź atrakcyjne rabaty, poznaj nowości