Wideorozmowa z doradcą
Konfiguruj swoją Toyotę
Umów się na przegląd - jesteśmy otwarci

Toyota wyróżniona w konkursie Lider Elektromobilności 2018

Inwestycje w niskoemisyjny transport procentują

2018-12-05

W Katowicach odbywa się 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Podczas gali towarzyszącej obradom szczytu Toyota otrzymała wyróżnienie Lider Elektromobilności 2018.

Toyota Hybrid sposobem na niskoemisyjny transport

Auta z napędem hybrydowym są – zdaniem Toyoty – ważnym ogniwem w procesie dochodzenia do bezemisyjnego transportu. Gwarantują one znaczną redukcję emisji spalin w warunkach miejskich. Ich sprzedaż ciągle rośnie. Szacuje się, że tylko polskie salony marki opuści do końca roku około 20 tys. hybryd. Dopracowywana od ponad 20 lat technologia produkcji pozwala oferować je w cenach zbliżonych do wersji konwencjonalnych. Zdaniem ekspertów za kilkanaście lat miejska motoryzacja będzie należeć do aut w pełni elektrycznych. Droga do tego prowadzi jednak poprzez masowo wykorzystywane hybrydy.

Z badań przeprowadzonych m.in. przez Uniwersytet Rzymski oraz Politechnikę Krakowską wynika, że hybrydy Toyoty ponad 50% dystansu w mieście pokonują wyłącznie przy użyciu silnika elektrycznego. Pozwala to znacznie ograniczyć emisję spalin. Zgodne to jest ze strategią marki w Polsce, którą oddaje dewiza „Stop smog. Go hybrid”.

Toyota - Lider Elektromobilności 2018
Wodór paliwem przyszłości

Technologia wodorowa łączy zalety hybryd i samochodów elektrycznych. Najlepszym dowodem na to jest Toyota Mirai. Auto to jest zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi, który nie emituje dwutlenku węgla ani żadnych szkodliwych substancji, a jedynie czystą wodę. Zarówno napędzający go silnik elektryczny, jak i generujące prąd ogniwa paliwowe pracują bezgłośnie i bez wibracji. Zatankowanie do pełna zbiorników wodoru trwa tylko kilka minut. Jedno tankowanie w przypadku Toyoty Mirai zapewnia zasięg powyżej 500 km.

Toyota Mirai zadebiutowała pod koniec 2014 roku, a od 2015 roku jest dostępna w Europie. Auto ma moc 154 KM. Rozpędza się do 100 km/h w 9 sekund.

Toyota - Lider Elektromobilności 2018
Lider Elektromobilności 2018

Gala Lider Elektromobilności 2018 odbyła się 4 grudnia w Katowicach. Nagrody za zaangażowanie w rozwój elektromobilności przyznano sześciu przedsiębiorstwom, 13 firmom i instytucjom zdobyło wyróżnienia.

Konkurs został rozstrzygnięty na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz firmę doradczą PwC. W badaniu wzięło udział 116 podmiotów.

Dowiedz się więcej

2 generacja Toyoty Mirai 2 generacja Toyoty Mirai Auto na wodór oczyszczające powietrze Druga generacja Mirai Druga generacja Mirai Dowiedz się więcej Toyota Mirai z funkcją łączności satelitarnej Toyota Mirai z funkcją łączności satelitarnej Eksperymentalna wersja Toyota dystansuje konkurencję Toyota dystansuje konkurencję 6. miejsce w rankingu Boston Consulting Group Toyota Mirai Toyota Mirai Największa motoryzacyjna innowacja ostatniej dekady wg CAM Innowacje Toyoty w 2014 r. Innowacje Toyoty w 2014 r. Toyota opatentowała w 2014 roku najwięcej innowacji w dziedzinie napędów Toyota Mirai z nowym rekordem Toyota Mirai z nowym rekordem 1003 km na jednym tankowaniu Hybryda w cenie benzyny w Leasingu SMARTPLAN Hybryda w cenie benzyny w Leasingu SMARTPLAN Dowiedz się więcej Nowa Toyota Yaris Cross Nowa Toyota Yaris Cross Dowiedz się więcej Fakty i mity na temat samochodów z napędem wodorowym Fakty i mity na temat samochodów z napędem wodorowym Zeroemisyjne auto na prąd Elektryczno-wodorowy pociąg na ogniwa paliwowe Elektryczno-wodorowy pociąg na ogniwa paliwowe Dowiedz się więcej Ruszyła przedsprzedaż Toyoty Mirai Ruszyła przedsprzedaż Toyoty Mirai Dowiedz się więcej o wodorowym sedanie