1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Już ponad 50 000 samochodów objętych gwarancją Toyota Relax
25 lipca 2023

Ponad 53 700 aut objętych programem gwarancyjnym Toyota Relax

Kolejne potwierdzenie jakości i niezawodności modeli Toyoty

Nowy program gwarancyjny Toyota Relax jest dostępny od października 2022 roku. Objął on już ponad 53 700 aut marki Toyota, które wcześniej przeszły przegląd w wersji Relax w autoryzowanym serwisie marki.

Toyota Relax to program gwarancyjny, który obejmuje auta marki Toyota z europejskiej sieci dystrybucyjnej bez gwarancji fabrycznej. Wiek samochodów nie może przekracza 10 lat od daty pierwszego zakupu auta, a przebieg – 185 000 km. Program jest przeznaczony zarówno dla pierwszych właścicieli pojazdów po wygaśnięciu podstawowej 3-letniej gwarancji producenta, jak i dla nabywców używanych modeli marki.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli samochodów – łącznie udzielono już ponad 53 700 gwarancji Toyota Relax. Średni wiek pojazdu przystępującego do programu wynosi 4 lata i 4 miesiące. Najstarsze auto miało w chwili otrzymania gwarancji Toyota Relax zarejestrowany przebieg 184 992 km.

Jakie modele przodują pod względem liczby udzielonych gwarancji Toyota Relax? Na czele listy są najpopularniejsze auta marki – Yaris, Corolla i Toyota C-HR. Program umożliwia wieloletnie, bezproblemowe korzystanie z samochodu, a także zwiększa jego atrakcyjność na rynku wtórnym. Wartość pojazdu, który jest zadbany, regularnie serwisowany w ASO i posiada ważną ochronę gwarancyjną, jest wyższa niż auta bez takich atutów.

Auto nr 50 000 z gwarancją Toyota Relax

Z programu Toyota Relax chętnie korzystają przedsiębiorcy. Niezawodność i niskie koszty utrzymania pojazdów są jednymi z kluczowych parametrów przy wyborze auta firmowego. Samochodem nr 50 000 w programie była biała Toyota Land Cruiser z 2017 roku i z przebiegiem blisko 111 tys. km, należąca do Dolnośląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.

„Dla właścicieli samochodów użytkowanych w celach ratunkowych kwestia niezawodności ma kluczowe znaczenie. Gwarancja Toyota Relax to dodatkowe potwierdzenie trwałości i wysokiej jakości naszych aut. To unikalny na rynku program, który daje właścicielom pewność i spokój, a przy odsprzedaży wyższą cenę” – podkreśla Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Central Europe.

Naprawa w dowolnym serwisie Toyoty w Europie

Program gwarancyjny Toyota Relax obejmuje samochody z każdym rodzajem napędu – zarówno osobowe i terenowe, jak i dostawcze. Przerwa w serwisowaniu auta nie jest przeszkodą. Wystarczy wykonać przegląd Relax, by zyskać ochronę gwarancyjną na kolejne 12 miesięcy lub zalecany dla modelu przebieg.

Zgodnie z obowiązującymi warunkami programu Toyota Relax, objęte ochroną pojazdy można naprawiać w dowolnym serwisie Toyoty w Europie – zawsze z zastosowaniem oryginalnych części. W Polsce naprawa w ramach gwarancji Relax zostanie rozliczona bezkosztowo. Za usługę wykonaną w sieci serwisowej Toyota Motor Europe za granicą klient otrzyma w Polsce refundację kosztów.